Ubrania do karmienia, czyli jak zachować elegancję karmiąc piersią?

Mleko matki zawiera dokładną ilość tłuszczu, cukru, wody, białka i minerałów potrzebnych do wzrostu i rozwoju dziecka. W pierwszych miesiącach Twoje dziecko nie potrzebuje wody ani pokarmów innych niż mleko matki. Ale wiele przyszłych mam wyraża obawy związane z karmieniem piersią, od obaw o swoje możliwości, po ograniczenia czasowe i wszystko pomiędzy. Zastanawiasz się, co może się jeszcze na to składać? Proszę bardzo.

Pierwsze chwile razem

Wczesne rozpoczęcie karmienia piersią jest niezwykle ważne dla powodzenia laktacji, a także dla dostarczenia dziecku niezbędnych składników. Idealnie jest, gdy dziecko może otrzymać pierwsze mleko od matki w ciągu godziny od porodu. Noworodek jest bardzo aktywny przez pierwsze pół godziny i jeśli jest trzymany z matką to proces uczenia się ssania idzie też bardzo szybko.Trzymanie dziecka bezpośrednio przy nagiej skórze zaraz po urodzeniu inicjuje odruchy, które pomagają dziecku zbliżyć się do piersi i wypracowania w nim odruchu inicjującego karmienie.
Mleko matki może pomóc zmniejszyć ryzyko wielu problemów zdrowotnych związanych z wcześniakami. Dobre tłuszcze w mleku matki są ważne dla rozwoju mózgu dziecka. Karmienie piersią ma kluczowe znaczenie dla rozwoju wzroku, mowy, układu szczęki i jamy ustnej dziecka. Im dłużej karmisz piersią, tym większe korzyści zdrowotne ono otrzymuje.
Warto pamiętać, że wszystkie kobiety, dzieci i rodziny są inne. Nie każdy karmi piersią w ten sam sposób. Dlatego istnieją różne normy karmienia piersią. Niektóre kobiety karmią piersią w pełni, a niektóre doraźnie. To jaki sposób wybierzesz, zależy od Ciebie i możliwości jakie da Twój organizm. 

Kiedy przestać karmić piersią?

Decyzja o tym, jak długo karmić dziecko piersią, jest bardzo osobista. Czasami możesz dokładnie wiedzieć, jak długo chcesz karmić piersią i mieć pewność, kiedy przestać — i to jest niesamowite. Ale często decyzja nie wydaje się tak prosta ani oczywista. Chociaż nie ma jednej właściwej decyzji, jak długo karmienie piersią jest korzystne zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego dziecka. Zaleca się karmienie piersią przez co najmniej rok, przy czym po 6 miesiącach można wprowadzać produkty łączone. 

Pamiętaj, że nagłe odstawienie od piersi zwykle nie jest zalecane, ponieważ zwiększa ryzyko obrzęku i może zwiększyć ryzyko infekcji piersi. Może to być również bardziej emocjonalnie dla dziecka i dla ciebie. Dlatego staraj się zrobić to stopniowo, będzie to wówczas mniej szokujące dla waszych organizmów.

Wygoda podczas karmienia

Bez względu na to, kiedy zdecydujesz odstawić dziecko od piersi - to i tak trochę czasu minie. Tym samym bedziesz musiała uzbroić się w cierpliwość, wytrwałość, ale i w odpowiednią odzież do karmienia. Bluzki ciążowe i do karmienia czy sukienki ciążowe to zdecydowany must have Twojej garderoby. Odzież ta zapewni Ci wiele wygody i komfortu, nawet wtedy, kiedy będziesz musiała przystawić dziecko do piersi w miejscu publicznym. Nawet najbardziej mało oczywista bluzka czy top do karmienia posiada ukryty panel, który nie tylko pozwoli na przystawianie malca do piersi, ale i nie odkryje całego ciała. Dzięki temu proces karmienia odbędzie się w dogodnych warunkach zarówno dla Ciebie jak i dla dziecka.


Wybieraj spośród szerokiej oferty Chelsea Clark i znajdź dla siebie najlepszy model sukienki do karmienia, bluzki, bluzy czy spodni. Sprawdź nasze najnowsze modele i wyprzedaże, które czekają na ciebie tutaj: (klik)

 

Zestaw: Koszula ciążowa i szlafrok z kocykiem i czapeczką dla noworodka

Maxi sukienka ciążowa i do karmienia

Zestaw : Koszula ciążowa i szlafrok z kocykiem i czapeczką dla noworodka

Sukienka ciążowa z funkcją karmienia