Najlepsze materiały na lato dla kobiet w ciąży

Jednym z najlepszych okresów do radości dla każdej kobiety jest ciąża. To czas, który jest dla niej bardzo ważny i wydobywa jej wewnętrzne piękno. Podczas ciąży kobieta ma tendencję do noszenia luźnych i naprawdę wygodnych ubrań ciążowych. Tak też dzieje się tuż po porodzie, gdzie wygoda jest zdecydowanie ważniejsza od stylu, a tkanina powinna być przyjazna dla dziecka. Czy istnieje zatem dzianina na którą szczególnie powinnaś zwracać uwagę? - Owszem!

Idealna tkanina dla kobiety w ciąży

Wiele z nas marzy o zgranym duecie i to nie tylko w kontekście związku. Choć rodzaj materiału z jakiego wykonana jest sukienka ciążowa lub bluzka z pozoru wydaje się błaha, to zapewniamy Cię, że ma ona szczególną wartość, zwłaszcza latem. Okres wakacyjny to czas wysokich temperatur i tego, że większość naszego dnia spędzamy na zewnątrz. Nasz organizm szybciej się męczy, mocniej poci i sprawia, że w takich chwilach doceniamy odpowiedni rodzaj tkaniny przylegający do naszego ciała. Jeśli mielibyśmy wskazywać nasz top - to oczywiście byłyby to ubrania ciążowe wykonane z przyjaznych dla środowiska i ekologicznych tkanin, które nie tylko chronią nasz organizm, ale i środowisko. Tkaniny organiczne, takie jak bawełna, len i konopie, są znacznie lepsze od wyrobów syntetycznych, ponieważ nie zawierają niebezpiecznych chemikaliów, które zagrażają Twojemu ciału i dziecku w trakcie i po ciąży.

Król len

Len to jedna z pierwszych i zarazem najstarsza z roślin udomowionych przez człowieka. Pierwsze tego świadectwo znaleziono w Egipcie 6000 lat temu. Główną zaletą noszenia lnianych ubrań ciążowych latem jest to, że umożliwia swobodny przepływ powietrza i odpycha ciepło. Jest wygodna i ma właściwości pochłaniające pot. Len jest tkaniną, która pozwala organizmowi oddychać i ochładzać się. Ze względu na swoją strukturę, płótno lniane może wchłonąć nawet 20% swojej wagi, zanim sprawi wrażenie wilgotnej lub mokrej. Warto zwrócić uwagę na to, że len jest materiałem, który nie uczula, nie elektryzuje się i jest odporny na ścieranie.

Bawełna

Jeśli chodzi o letnie ubrania, bawełna jest jedną z najlepszych opcji. Podobnie jak len, pochłania pot z ciała i pomaga skórze oddychać. Minimalizuje rozmnażanie się grzybów, utrzymując ciało suche. Bawełna jest materiałem lekkim i przewiewnym, co pomaga uniknąć odczuwania gorąca. Pomaga również zmniejszyć nasilenie wszelkich reakcji alergicznych  i jest idealna dla wrażliwej skóry w czasie ciąży. Co ciekawe, bawełna jest wykorzystywana w całości i nie generuje odpadów. Włókno jest głównym powodem jej uprawy, ale  nasiona są wykorzystywane jako pasza dla zwierząt oraz w przemyśle spożywczym dla ludzi jak np. olej z nasion bawełny. Po zbiorach łodygi roślin są ponownie uprawiane w glebie.

Zamiennik jedwabiu

Wiskoza to jeden z najpopularniejszych materiałów na rynku odzieżowym. Jest tkaniną sztuczną, pochodzenia roślinnego. Do jej produkcji wykorzystuje się celulozę pozyskiwaną z drzew, a później poddaje się ją obróbce chemicznej. Wiskoza ma mnóstwo wspaniałych właściwości, dzięki czemu jest popularnym włóknem do pracy i to nie tylko w przemyśle odzieżowym. Od czasów II wojny światowej, sztuczny jedwab o wysokiej wytrzymałości był używany do produkcji opon, a mocne tkaniny użytkowe były używane do wszystkiego, od odzieży po owijanie ciężkich ładunków broni palnej. Wiskoza jako tańsza i trwalsza alternatywa dla jedwabiu, bardzo często wykorzystywana jest do tworzenia letnich sukienek, spódnic, czy miękkich bluzek, które ładnie układają się na ciele.

Materiały syntetyczne

Poliester, elastan czy nylon to bez wątpienia tkaniny syntetyczne. Jednakże charakteryzuje je bardzo dobry system odprowadzania wilgoci ze skóry, co czyni je top of the top w produkcji odzieży sportowej. Dzianiny te bardzo szybko schną, ładnie dopasowują się do kształtów, co dodatkowo podkreśla figurę. Mimo, że nie powodują alergii to swoją strukturą mogą powodować elektryzowanie się i przyciągnie pyłków. Dlatego też nie są one zalecane alergikom, jednakże bez obaw i bez większego przesadyzmu. Rynek modowy jest zdominowany przez rozmaite mieszanki, które w efekcie końcowym stanowią efekt wow. Piękne długie suknie, lekkie i zwiewne kreacje - wszystko z domieszką poliestru, czy elastanu. Zatem same widzicie, że nawet najlepsi nie boją się sięgać po sprawdzone i bezpieczne rozwiązania. 

 
Maxi sukienka ciazowa & do karmienia
Sukienka ciążowa z funkcją karmienia
Sukienka ciążowa i do karmienia
Maxi sukienka ciążowa i do karmienia

Sukienka ciążowa z funkcją karmienia

Sukienka ciążowa i do karmienia

Pokonaj upał i zyskaj wygląd gorącej mamy!

Tak wiele jak jest materiałów na rynku, tak wiele też może być naszych oczekiwań i gustów. Z pewnością to co polecamy Ci na lato to wszelką odzież ciążową wykonaną z materiałów organicznych. Jednakże musisz liczyć się także z tym, że takie rzeczy po prostu będą bardzo ekskluzywne, a co za tym idzie - znacznie droższe. Zawsze możesz spróbować poszukać środka i połączyć to wszystko ze sprawdzonymi materiałami syntetycznymi, które może nie do końca będą eko, ale też nie będą kosztowały krocie. Przede wszystkim stawiaj na materiały przewiewne i lekkie. Nie ograniczaj się co do kolorystyki i wzorów, jednakże patrz na skład. Zapewnij sobie komfort, który pozwoli Ci pewnym krokiem przejść przez upały, a jedyne co będzie gorące - to Twój sexy wygląd.