Jak ubrać się do pracy w ciąży? Moda ciążowa w pracy

Właściwy dobór odzieży ciążowej do pracy może być nie lada wyzwaniem – szczególnie w trzecim trymestrze ciąży. Tworząc każdą firmową, ciążową stylizację pamiętaj o zasadzie – nie ściskaj brzuszka.

 

1. Eleganckie spodnie ciążowe

To spodnie zaprojektowane tak, aby „rosły” razem z Tobą przez całą ciążę. Wybierając eleganckie spodnie robocze, zwróć uwagę na to:

  • jak bardzo są rozciągliwe - dzięki temu jest szansa, że starczy Ci czasu na całą ciążę
  • czy mają elastyczny pas brzuszny
  • czy mają uniwersalny kolor: taki, który będzie pasował do maksymalnej liczby okazji w Twojej pracy, a także do największej liczby ubrań, które już posiadasz.

 

2. Bluzki i koszule ciążowe

Ciąża i wczesne macierzyństwo nie oznaczają rezygnacji z dotychczasowego stylu.Wśród artykułów dla mam karmiących nie brakuje topów, które można dowolnie łączyć nie tylko ze spodniami i spódniczkami, ale również z różnymi dodatkami. Szeroka gama kolorystyczna sprawia, że bluzeczki przyjazne karmieniu można łączyć z dowolnym kolorem odzieży wierzchniej. Dzięki uniwersalności bluzek do karmienia, możesz stworzyć zarówno strój wieczorowy, jak i codzienny. Aby wydłużyć użytkowanie bluzek, staj się wybierać te z funkcją karmienia.

 

3. Spódnice ciążowe

Zastanawiasz się, jak nosić spódnice w ciąży i nadal wyglądać szykownie? Spódnica jest jednym z najbardziej praktycznych elementów garderoby w czasie ciąży, zwłaszcza gdy ma elastyczną talię, ponieważ wygodniej dopasowuje się do Twojego brzuszka. Noszenie spódnic podczas ciąży może zrównoważyć proporcje ciała, ale pamiętaj, aby nosić luźne topy ze spódnicami ołówkowymi i dopasowane topy z luźnymi spódnicami.

 

4. Sukienki ciążowe

W biznesie są 3 dozwolone długości spódnic: przed kolano (nie za pupę), przed kolano i przed kolano (nie do połowy łydek lub kostek). Staraj się wybierać sukienki ciążowe zgodnie z tym kluczem. Jeśli chcesz, aby dodatkowo nie podkreślały brzuszka – idealnie sprawdzą się tu sukienki z jaśniejszą górą i ciemniejszym dołem oraz te z ołówkowym wycięciem części spódnicowej. Jeśli chcesz dodatkowo podkreślić brzuszek, wybierz dopasowane sukienki, które można dodatkowo przewiązać tasiemką lub paskiem pod biustem.

 

5. Buty

Teraz, gdy jesteś w ciąży, prawdopodobnie zaczęłaś oczekiwać więcej od swojego obuwia – tak jak powinnaś. Twoje buty nie tylko noszą Ciebie, ale także dziecko! Zaleca się, aby kobiety w ciąży stały nie dłużej niż cztery do pięciu godzin, robiąc częste przerwy w ciągu dnia pracy.

Wiemy, że może być trudno dokładnie wiedzieć, czego powinnaś szukać, kupując buty w czasie ciąży. Aby ułatwić wyszukiwanie, sugerujemy zwracanie uwagi na buty z obszernymi noskami, wsparciem łuku stopy, dobrze amortyzowanymi wkładkami i głębokimi miseczkami na pięcie. Razem te funkcje będą działać, aby zminimalizować bóle, których możesz doświadczać w stopach. Kolejna wskazówka: upewnij się, że Twoje obuwie ciążowe jest sztywne, aby zapewnić optymalne wsparcie.