Jak powiedzieć o ciąży? Top 5 wyjątkowych pomysłów!

Niezależnie od tego, czy spodziewasz się pierwszego, drugiego czy trzeciego dziecka, ogłoszenie stanu błogosławionego może być jednym z ekscytujących momentów związanych z ciążą. Istnieje niezliczona ilość pomysłów na ogłoszenie tego, że Wasza rodzina wkrótce się powiększy, które mogą sprawić, że Twoja nowina będzie niezapomniana. Niektóre kobiety chcą od razu powiedzieć rodzinie i przyjaciołom, podczas gdy inne postanawiają poczekać kilka tygodni. No właśnie. Jak to zrobić, kiedy i w jakich okolicznościach? Podpowiadamy.


Kiedy ogłosić ciążę?

W zależności od okoliczności i tego, czego oczekujesz od swoich bliskich i partnera to od Ciebie zależy, kiedy chcesz powiedzieć im o ciąży. Niektóre z kobiet chcą, aby niezależnie od wszystkiego to najbliższe otoczenie wspierało je i tym samym są gotowe do wykrzyczenia całemu światu że spodziewają się dziecka niemal już od samego początku kiedy zobaczą magiczne dwie kreski. Inne zaś, wolą dać chwilę na wstrzymanie. Utarło się, że drugi trymestr jest tym okresem, kiedy śmiało można ogłaszać dobre wieści.    

Jednak sposób w jaki ujawnisz tę wiadomość, to inna historia. Pogoń za idealnym ogłoszeniem ciąży jest jak najbardziej możliwa.

Jesteśmy też tu po to, aby pomóc. Od uroczych i zabawnych po sentymentalne sposoby, oto nasze ulubione ogłoszenia dotyczące ciąży — dla partnera, rodziny i przyjaciół.

1. Tradycja przede wszystkim

Czasami najprostsze formy wywołują najwięcej emocji. Jeśli nie jesteś pewna na co się zdecydować to wybierz klasyczny sposób, który sprawdzi się na każdą okoliczność i spełni oczekiwania każdego. Może bez większych fajerwerków, może i bez efektu wow, ale uwierz - i tak będzie to jeden z momentów, którego nikt nie zapomni. Do jednych ze sprawdzonych i  tradycyjnych sposobów należy podarowanie najbliższym pudełka, w którym będzie znajdować test ciążowy, zdjęcie USG, smoczek lub buciki. Niepotrzebne są tu żadne liściki, karteczki czy słowa wyjaśniające. Zazwyczaj kończy się to w ten sam sposób: “Tak! To prawda, jestem w ciąży!”.

2. Efekt WOW

Dla tych, którzy lubią efekt zaskoczenia i moc przygotowań z pewnością ta propozycja przypadnie do gustu. Zaproś najbliższych na obiad, kolację, cokolwiek i odpowiednio się do tego zabierz. Udekoruj dom balonami i rozmaitymi gadżetami dziecięcymi. Niech od wejścia niesie się dobra wieść. Świętujcie od progu i nie zwlekajcie z niczym. Możesz również przygotować tort na którym umieścisz napis “zostaniecie dziadkami”. Zapewniamy, że efekt wzruszenia gwarantowany! Jeśli chcesz więcej, to przygotuj kartkę na wzór biletu lotniczego, na którym umieścisz ważne informacje w postaci daty lądowania/przyjścia na świat maleństwa. Im więcej przepychu tym lepiej, niech będzie tłoczno i głośno od śmiechu i radości wśród bliskich.

3. Mali pomocnicy

Małe elfy pomagają nie tylko podczas świąt. Zatem jeśli posiadasz już dzieci, zaangażuj je także! Niech będą częścią tej wspaniałej nowiny. Przygotuj sesję zdjęciową w odpowiednim outficie. Może to być koszulka z napisem “Awans na starszą siostrę/brata”. Tak przygotowane zdjęcia rozdaj przy odpowiedniej okazji rodzinie. Oprócz koszulek, mogą to być zabawne tabliczki z napisami, czy cokolwiek co uznasz za stosowne. Co ważne: zadbaj o to, aby starsze rodzeństwo miało w tym czynny udział, gdyż to również ważna wiadomość dla nich.

4. Zdrapka

Kto z nas nie lubi chwili napięcia i możliwości wygranej. Tym samym jednym z wyjątkowych pomysłów jest zdrapka. Tak, dokładnie. W internecie możesz wyszukać prostych sposobów jak wykonać taką zdrapkę DIY lub kupić już gotowa, dedykowaną. Możesz na niej umieścić cokolwiek, napis, obrazek. Bądź kreatywna! Podaruj najbliższym zdrapki budując napięcie wygranej niczym losowanie lotto! Z pewnością nikt nie domyśli się, co może być wygraną, ale co pewne - radość z wiadomości będzie wart więcej niż wygrana w kasynie!

5. Święta, święta…

Jeśli Twoja nowina może poczekać do zbliżających się świąt jak Wielkanoc, Boże Narodzenie, Walentynki, czy cokolwiek innego znaczącego dla Twojej rodziny to rekomendujemy wstrzemięźliwość. Wyjątkowe okazje to świetny czas na to, aby ogłosić dobre wieści. Możesz wykorzystać sytuację na podarki dla najbliższych i zorganizować sesję rodzinną przy kominku, gdzie ukradkiem przemycisz buciki lub inne niemowlęce gadżety a kolejno pokażesz taką fotografię rodzinie. Efekt zaskoczenia i wzruszenia murowany. Drobne prezenty pod choinką czy malowane jajka z oznaczeniem bobasa to niekończące morze pomysłów, jakie dają nam święta. 

Ogłoszenie ciąży to bardzo ekscytujący moment nie tylko dla samej przyszłej mamy, ale i dla rodziny. jak dowiedliśmy można w sposób tradycyjny, ale i bardziej szalony i wystawny. Wszystko jednak zależy od Ciebie i Twojej kreatywności i tego co w Tobie drzemie. Spraw sobie i najbliższym niespodziankę i podarujcie sobie niezapomniane chwile. 

Poinformuj nas, jak ogłosiłaś ciążę!
Podziel się z nami swoimi zdjęciami na  Facebooku i Instagramie.
Nie zapomnij oznaczyć tagiem #chelseaclark.pl