Idealne ubrania na początek ciąży

Chociaż zmiany, które zachodzą w ciele przyszłej mamy w pierwszym trymestrze ciąży nie są widoczne na pierwszy rzut oka, zapowiadają prawdziwą rewolucję. Rewolucja ta nie ominie też Twojej garderoby – warto już na początku ciąży wybrać ubrania, w których będziesz się czuć komfortowo. Dobrze dobrana odzież ciążowa pomoże Ci przetrwać te pierwsze, nie zawsze łatwe miesiące.

Ubrania z miejscem na ciążowy brzuszek

Jak łatwo się domyślić najważniejszą zasadą w wyborze ubrań ciążowych jest zapewnienie komfortu w okolicach brzucha i bioder – i to już na początku ciąży. W pierwszych tygodniach możemy odczuwać delikatne skurcze w podbrzuszu, a nierzadko walczymy też z mdłościami i wymiotami – wszelkie dodatkowe uciskanie czy skrępowanie w tej części ciała jest zdecydowanie niepożądane. Warto zatem już na początku ciąży zaopatrzyć się w wygodne, ciążowe „doły” – możliwości mamy co najmniej kilka.

Legginsy ciążowe

Wygodne i dobrej jakości legginsy to z pewnością jedno z tych ubrań, które w ciąży będziesz nosić bardzo często. Sprawdzają się zarówno w domu w połączeniu z bluzą czy kardiganem, jak też przy bardziej formalnych okazjach – jako dodatek do tuniki lub sukienki.

Możesz oczywiście nadal nosić swoje ulubione legginsy, nawet jeśli nie są typowo ciążowe, ale w pewnym zaczną one uciskać powiększający się brzuszek – tego zaś należałoby unikać nie tylko ze względu na wygodę, ale także z przyczyn zdrowotnych.

Ciążowe legginsy mają odpowiednio wysoki i elastyczny stan lub dodatkowy panel na brzuch, dzięki czemu ucisk na brzuch jest zredukowany do minimum. Jego wysokość możemy dostosowywać do potrzeb – podciągnąć wyżej lub obniżyć składając kilkukrotnie warstwy materiału.

Warto dokładnie sprawdzić skład legginsów przed zakupem – materiał będzie przylegał bezpośrednio do naszej skóry, a więc powinien zawierać w większości surowce naturalne jako bawełna. Aby legginsy dobrze układały się na ciele i były maksymalnie wygodne, tkanina, z jakiej są wykonane powinna zawierać także domieszkę elastanu lub innego elastycznego surowca.

Spodnie z elastycznym panelem

Większość z nas nie wyobraża sobie, że musiałaby w czasie ciąży zrezygnować ze spodni i chodzić wyłącznie w tunikach i sukienkach. Na szczęście czasy workowatych ciążowych sukienek minęły bezpowrotnie i mamy spory wybór spodni ciążowych, w których będziemy się czuć modnie i wygodnie.

W tym wypadku również doskonale sprawdzają się spodnie z elastycznym ciążowym panelem na brzuch – jest on szczególnie przydatny w przypadku spodni wykonanych ze sztywniejszego materiału (np. jeansów), których nie mogłybyśmy w czasie ciąży nosić bez uciskania brzucha. Spodnie z elastycznym pasem mają odpowiednio obniżony stan, tak aby sztywny i mniej wygodny materiał (np. jeans) zaczynał się poniżej brzucha, dzięki czemu unika się jego uciskania i gniecenia.

Warto zatem już na początku ciąży zaopatrzyć się w kilka sztuk spodni z różnych materiałów (np. dresowe, jeansy i bardziej eleganckie np. z bawełny). Spodnie posłużą nam na późniejszych etapach ciąży, a nawet po porodzie, a będzie nam wygodnie już w pierwszych miesiącach.

Spódnice ciążowe

W naszej ofercie znajdziesz nie tylko spodnie i legginsy, ale także wygodne spódnice ciążowe z elastycznym panelem na brzuch. Możesz dostosować nie tylko jego wysokość, ale także szerokość – w zależności od etapu ciąży oraz tego jak duży jest aktualnie Twój brzuszek.

Popularnością cieszą się modele o ołówkowym kroju – panel na brzuch zapewnia wygodę, a Ty nadal wyglądasz kobieco i elegancko. W naszym sklepie znajdziesz też spódnice o innych krojach np. w literę A lub bodycon, na mniej lub bardziej formalne okazje. Najważniejsze, aby były miękkie, wygodne i zapewniały Ci maksimum komfortu – tego najbardziej będziesz potrzebować w czasie pierwszych (i kolejnych) miesięcy ciąży.