Jesteśmy tu dla Ciebie!

Witaj w Chelsea Clark! Jeżeli do nas trafiłaś to znaczy, że dla Ciebie (a może dla kogoś z Twoich najbliższych?) właśnie zaczyna się przygoda życia – macierzyństwo. Jesteś tu, bo potrzebujesz ubrań, ale chcemy dać Ci coś jeszcze – poczucie, że jesteś u siebie i że możesz nam zaufać.

 

Dwie kreski, jedna blada…

Na pewno zauważyłaś, że są takie chwile w życiu, które nawet po wielu latach pamiętasz w najdrobniejszym szczególe. To, gdzie się znajdowałaś, jak byłaś ubrana, co czułaś.

Pamiętasz moment, gdy zobaczyłaś te dwie kreski? Sprawdzałaś w instrukcji kilka razy, czy na pewno się nie pomyliłaś. Dwie kreski – ciąża, jedna kreska – brak ciąży. Są dwie, choć druga jakaś blada. Na wszelki wypadek wrzucasz hasło w wyszukiwarkę i po chwili już wiesz, że choć blada to jednak się liczy i tak, to prawda - jesteś w ciąży.

A może to jakiś gość w białym kitlu oświadczył Ci beznamiętnie: „jest Pani w ciąży”. Odpowiadasz: „Słucham?”, a on pokazuje Ci na ekranie monitora jakieś czarne kółeczko w środku którego jest mniejsze, białe  - pęcherzyk ciążowy. Wychodzisz z gabinetu lekko skołowana, ściskając w ręku pierwszą fotkę Twojego dziecka.

Jasne, że to pamiętasz! Czasami ta chwila znów staje Ci przed oczami, a w brzuchu motyle zrywają się do lotu jak przy pierwszym pocałunku. Ta wybuchowa mieszanka emocji – podekscytowania i radości, ale też lęku, a czasem przerażenia daje o sobie znać za każdym razem, gdy wspominasz moment, w którym dowiedziałaś się, że będziesz matką.

Jedno jest pewne – od tamtej pory w Twoim życiu zmieniło się bardzo wiele. To, że Twoje stopy nie mieszczą się w buty, które nosisz od czasów liceum nie jest najbardziej zaskakującą z tych zmian.

Czasami zmienia się tak wiele, że po zerknięciu w lustro przyglądasz się, widzisz już, że to nie kto inny tylko Ty w swoim nowym matczynym wcieleniu i za nic nie możesz sobie przypomnieć, jaka byłaś, zanim to wszystko się zaczęło.

Czasami to uczucie dopada Cię w dziewiątym miesiącu ciąży, czasami, gdy Twoje dziecko ma pół roku i ząbkuje, a czasami dopiero jak idzie do przedszkola albo do szkoły. Pytasz foki w lustrze: „Kim byłam zanim zostałam matką?”, ale ona tylko patrzy na Ciebie nieprzytomnym z niewyspania wzrokiem.

Jak powiada Mufasa: „Pamiętaj, kim jesteś Simba!”

W Chelsea Clark wiemy, co to za uczucie. I chcemy dać Ci coś, co pozwoli Ci być w ciąży albo karmić piersią i nadal pozostać sobą.

Ok, większość Twoich ulubionych ubrań pewnie musi jakiś czas poczekać w szafie. Ale czy to nie jest wymarzona okazja, żeby zaopatrzyć się w nowe świetne rzeczy? Możesz wybrać z naszej oferty to, co odpowiada Twojej naturze – zawsze lubiłaś wyglądać pięknie i elegancko? Do spożywczaka chodzisz w pełnym makijażu? Zobacz, jakie mamy śliczne sukienki - spokojnie pomieszczą Twój powiększający się z każdym tygodniem brzuszek. A może masz ochotę w końcu odpuścić strojenie się i poczuć pełny luz? Świetnie, wskocz w legginsy i bluzę, teraz masz do tego pełne prawo.

Być może już słyszałaś złotą radę (chętnie powtarzaną przez osoby, które z niemowlakami mają tyle wspólnego, że kiedyś widziały jednego w supermarkecie): „Dziecko śpi, śpij i Ty”. No cóż, bardzo mi przykro, ale raczej nic z tego nie będzie - nie martw się jednak, jakkolwiek nieprawdopodobne to się wydaje, człowiek może całkiem nieźle funkcjonować nie przesypiając przez trzy lata nawet jednej nocy.

Zdecydowanie wolę inne powiedzonko: „Szczęśliwa mama, szczęśliwe dziecko.”
Chcesz mieć szczęśliwe dziecko, prawda?
A więc – bądź mamą, bądź sobą i bądź szczęśliwa!
Zaglądaj czasem na nasz blog – będzie tu kobieco i wesoło!